суббота, 31 июля 2010 г.

Фільм "Сутінки". Погляд психолога

Тут навіть не слід розказувати, про ту феєрію, яку створив даний витвір киномистецтва. Шалені рейтинги, повні зали - і це не тільки у неті, це також і по ТВ. На днях я стикнулась з наслідками, що призводять до перегляду даного фільму. Дівчина, моя подруга, 19 років шаленіє від Роберта Патісона, забиває телефон його фотками та качає усю музику з фільму, уже не говорячи про енні перегляди усіх частин "Сутінок".
Між іншим, творці даного фільму дуже розумні люди. Вони прекрасно розуміють недоліки сучасного життя у психологічному плані. Люди тепер бояться життя, воно несподівано змінюється, економічна стабільність літає в повітрі, суспільство зомбують поняттями "мода", "пафос", "агресія". У нас в таких умовах відсутній образ ідеалу, який би співпадав із реальністю.

У "Сутінках" створено той ідеал, якого немає в суспільстві. Він є в уяві маленьких, не "зіпсутих життям" дівчаток. Як там все ідеально: люблячий батько, двоє закоханих у тебе до смерті чоловіків, фантастичні пригоди, і ніякого сексу, лише поцілунки! То істинний рай для крихітних сердечок. Якби Белла мала 25 років, думаю картина мала би геть інакші враження...
З психологічної точки зору у нас з*являютьяс мрії, яких не досягти. Раніше ми могли мріяти про щось реальне, наприклад велосипед або комп*ютер, тепер же постає питання: як можна мріяти про Едварда? Будь-які людські прагнення повинні до чогось призводити - це закономірність нашої логіки. У дівчат же, які мріють про Едварда виникає психоз - вони хочуть коханого-вампіра (ідеальності ще й додає неймовірний макіяж Едварда). Так як це нереально, то вони шукають шляхів ідентифікації з ним (фото, відео, записи, що завгодно). Причиною неврозу стає нерозуміння батьками та друзями їхнього "захоплення", що може призвести до справжніх наслідків, адже вони його правда люблять. До того ж, Едвард, як обличчя з їх монітору, стає певною їх власністю, і виникають ревнощі до героїнь фільму. Молодіжна субкультура емо також, думаю, виникла на тих самих теренах. Потяг до ідеального, якого немає, змушує їх бути дуже слабкими, а можливість вільно виражати себе дає основу для свободи, як вони думають. Та насправді це лише ілюзія.
А ось для порівняння - якби Едвард був Джейком - його би так само любили? Якби він не був коханим, не говорив ніжних слів, не мав вампірського макіяжу? Не думаю.
Ми отримали можливість зробити будь-який об*єкт ідеальним, але це понизило нашу здатність розуміти межі між ідеальністю та реальністю. Такий тепер заробіток світу - заробляти на наших слабостях.

4 комментария:

 1. Гиги... Чудово написано :) Але маленькі дівчатка тебе за це зненавидять й не пригостять печеньками. Переходь на темну сторону ;) Ну й про принців на білих конях мріяли завжди. Незважаючи на те що принц зникає й залишається лише кінь :) Ну й не варт забувати про http://twitpic.com/2an2c1/full оце :(

  ОтветитьУдалить
 2. Ну, мусять же й такі знайтися, які кинуть ложку дьогтю в той і так не зовсім солодкий мед ;))

  ОтветитьУдалить
 3. Подивився фільм, нічого аж дуже особливого. Замутили гарних акторів і цим акторам проблем з головою. Познущалися з вампірів.
  А взагалі може я не думаю, як дівчина, але не розумію, як можна захоплюватися до фанатизму взагалі кимось в цьому світі.
  А так, проблеми нема, думаю до 25-30 років переросте.

  ОтветитьУдалить
 4. Так, Остапе, я з тобою згідна на рахунок переросте. Але зараз у їхньому віці це проблема поширена.

  ОтветитьУдалить