воскресенье, 8 августа 2010 г.

І вітамінку з*їсти, і за комп сісти! :)

Сьогодні я напишу цікавий пост для усіх людей, які просиджують за компом цілими днями, в тому числі і я, і косять бабло :). Ми просиджуємо так цілий день, дай Бог, якщо міняємо позиції тіла хоч декілька разів, усе затікає і не функціонує на повну силу. Я подумала, Вам буде цікаво почитати пост про те, що треба їсти для того, щоб не "зсохнутися" за тим клавішним монстром :)

1. Бережемо Ваші очка

Ви використовуєте свою енергію, сконцентровуючи погляд на екран,
який до речі своєю яскравістю змушує приглядатися до чогось. М*язи таким чином знаходяться у постійному напруженні. Раджу їсти ось це, щоб Вас ніколи не мучив біль у очах:

1) морква - вітамін А, запобігає короткозорості;
2) петрушка, буряк - запобігає захворюванням очей, укріплює кровоносні судини;
3) шипшина - вітамін С, забезпечує міцність судин;
4) горіхи - вітамін Е, допомагає формуванню сполучної тканини, що знаходяться в очному яблуці.

2. Бережемо Ваш опорно-руховий апарат

Сидите цілий день Ви майже незмінно. Хребет знаходиться у скривленому положенні, принаймні шийні хребці точно. Для укріплення кістково-хрящової тканини рекомендують:

1) горіхи, пластівці, мед, 1 ч.л. перемеленої в крупу яєчної шкаралупи від домашніх яєць залити кефіром або йогуртом (Якісним!) - на сніданок;
2) морська капуста, ламінарія;
3) холодець, фруктове желе.

3. Не перегріваємо Ваш процесор у черепній коробці :)

Ви використовуєте багато енергії, необхідної для переробки інформації. Голова може боліти не тільки від того, що Ви сидите у одному положенні (затискаються необхідні центри подачі кисню у органи та тканини), а й тому, що Ви напружуєте різні центри для мислення, пам*яті, уваги, тому що Ви їсте мало або малокалорійну їжу, через мікроклімат квартири (відсутність достатнього рівня кисню, світла тощо). Отож продукти, потрібні для активної роботи Вашого мозку:

1) курага (відповідає за аналітичне мислення), чорниці (можливість сприймати та обробляти інформацію);
2) баклажани (допомагають створенню жирового осередку на клітинах мозку - попередження ушкоджень), курятина (зміцнюється пам*ять, попередження безсоння);
3) зелений горошок (покращує увагу та пам*ять), квасоля (нормалізація рівня цукру - відповідно нормальна робота мізків);
4) йогурти (амінокислота, стимулює роботу нервів)

Але Ви собі не думайте, що, напхавшись потрібних вітамінів, у Вас все буде ок. Потрібно рухатися! Так що хоча б(!!!!) 2 кожні год роботи вставайте і прогинайтеся у різні сторони, витягуйте руки до верху, повертайте тулуб у боки, стоячи на місці, робіть повороти головою. А ще краще ввімкніть музику і танцюйте! Це прекрасний елемент тілесно-орієнтованої терапії - мало того, що Ви розрухаєтеся, Ваш мозок викине у кров ендоморфіни, які дадуть Вам на пару год стимул до роботи і відчуття наче Ви не і були втомлені!

Бувайте здоровенькі! :-*

4 комментария:

 1. Хоч і цлими днями не просиджую за компом, бо основна робота його майже не стосується, та є така проблема. Звісно, щодо харчування, то серпень-вересь - це найкращий(найдешевший, як за даром) період вживання найрізноманітніших овочів і фруктів.
  І ось останнім часо довелося кілька ночей не поспати. Відкрив ще одну функцію, точніше підфункцію одног оі та корисного продуту.
  Кавун! Один кавун на ніч заставляє, як мінімум два рази підняти свій зад з крусла: раз, щоб його з'їсти, раз, ну ви зрозумі, ще раз...
  Під час чих вставань два рази присів, кілька раз руками махнув і до роботи.

  ОтветитьУдалить
 2. ой, з "крусла", чисто по закарпатськи:)
  Мало бути двара рази за годину :)

  ОтветитьУдалить
 3. Поясніть мені, що воно таке холодець? В моєму уявленні, холодець то дуже жирна страва (щось типу заливної риби, але приготовленої на телячій чи свинячій кістці), хіба то корисно для опорно-рухового апарату?

  ОтветитьУдалить
 4. Wedmid, - так, про кавун теж читала :) Так що правильно ти все робиш!

  Artur, - холодець мався на увазі більш з додаванням желатину і провареного м*яса.

  ОтветитьУдалить