воскресенье, 8 августа 2010 г.

І вітамінку з*їсти, і за комп сісти! :)

Сьогодні я напишу цікавий пост для усіх людей, які просиджують за компом цілими днями, в тому числі і я, і косять бабло :). Ми просиджуємо так цілий день, дай Бог, якщо міняємо позиції тіла хоч декілька разів, усе затікає і не функціонує на повну силу. Я подумала, Вам буде цікаво почитати пост про те, що треба їсти для того, щоб не "зсохнутися" за тим клавішним монстром :)

1. Бережемо Ваші очка

Ви використовуєте свою енергію, сконцентровуючи погляд на екран,
який до речі своєю яскравістю змушує приглядатися до чогось. М*язи таким чином знаходяться у постійному напруженні. Раджу їсти ось це, щоб Вас ніколи не мучив біль у очах:

1) морква - вітамін А, запобігає короткозорості;
2) петрушка, буряк - запобігає захворюванням очей, укріплює кровоносні судини;
3) шипшина - вітамін С, забезпечує міцність судин;
4) горіхи - вітамін Е, допомагає формуванню сполучної тканини, що знаходяться в очному яблуці.

2. Бережемо Ваш опорно-руховий апарат

Сидите цілий день Ви майже незмінно. Хребет знаходиться у скривленому положенні, принаймні шийні хребці точно. Для укріплення кістково-хрящової тканини рекомендують:

1) горіхи, пластівці, мед, 1 ч.л. перемеленої в крупу яєчної шкаралупи від домашніх яєць залити кефіром або йогуртом (Якісним!) - на сніданок;
2) морська капуста, ламінарія;
3) холодець, фруктове желе.

3. Не перегріваємо Ваш процесор у черепній коробці :)

Ви використовуєте багато енергії, необхідної для переробки інформації. Голова може боліти не тільки від того, що Ви сидите у одному положенні (затискаються необхідні центри подачі кисню у органи та тканини), а й тому, що Ви напружуєте різні центри для мислення, пам*яті, уваги, тому що Ви їсте мало або малокалорійну їжу, через мікроклімат квартири (відсутність достатнього рівня кисню, світла тощо). Отож продукти, потрібні для активної роботи Вашого мозку:

1) курага (відповідає за аналітичне мислення), чорниці (можливість сприймати та обробляти інформацію);
2) баклажани (допомагають створенню жирового осередку на клітинах мозку - попередження ушкоджень), курятина (зміцнюється пам*ять, попередження безсоння);
3) зелений горошок (покращує увагу та пам*ять), квасоля (нормалізація рівня цукру - відповідно нормальна робота мізків);
4) йогурти (амінокислота, стимулює роботу нервів)

Але Ви собі не думайте, що, напхавшись потрібних вітамінів, у Вас все буде ок. Потрібно рухатися! Так що хоча б(!!!!) 2 кожні год роботи вставайте і прогинайтеся у різні сторони, витягуйте руки до верху, повертайте тулуб у боки, стоячи на місці, робіть повороти головою. А ще краще ввімкніть музику і танцюйте! Це прекрасний елемент тілесно-орієнтованої терапії - мало того, що Ви розрухаєтеся, Ваш мозок викине у кров ендоморфіни, які дадуть Вам на пару год стимул до роботи і відчуття наче Ви не і були втомлені!

Бувайте здоровенькі! :-*